Dlaczego OZE ?

Rozwój technologiczny, jaki nastąpił w ostatnich latach w obszarze wykorzystania Odnawialnych Żródeł Energii, pozwala traktować dostępne rozwiązania jako wysoce praktyczne i warte do rozważenia przed wszystkim ze względu na opłacalność ich zastosowania w nowoprojektowanych budynkach oraz przy modernizacji już istniejących. Kwotę, jaką trzeba przeznaczyć na wykonanie instralacji można traktować jako inwestycję, która w zależności od typu i wielkości instalacji, powinna się zwrócić po okresie 3-6lat, po których koszty utrzymania budynku stają się symboliczną kwotą nieosiągalną przy korzystaniu z tradycyjnych metod pozyskiwania energii. Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd z energii słonecznej, którą dzięki obowiązującym przepisom możemy magazynować w sieci energetycznej. Dwukierunkowy licznik bilansuje ilość energii wytworzonej przez instalację oraz pobranej z sieci, co pozwala korzystać z własnej energii nie tylko w momencie jej wytwarzania . Właściwie zaprojektowana instalacja pozwala na pokrycie całkowitego zapotrzebowania budynku na energię elektrzyczną. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest powiązanie instalacji fotowoltaicznej z powietrzną pompą ciepła. Tego typu urządzenia w ostatnich latach uzyskały sprawności w zupełności wystarczające na ogrzanie budynku oraz uzyskanie C.W.U. nawet podczas bardzo mroźnych zim. Instalacja fotowoltaiczna, uwzględniająca zapotrzebowanie pompy na energię elektryczną, redukuje koszty ogrzania budynku i uzyskania ciepłej wody użytkowej praktycznie do zera. Nie bez znaczenia jest również wygoda w korzystaniu z w/w układu, który można traktować jako bezobsługowy np. w porównaniu do korzystania pieca na ekogroszek. Dostępne na rynku urządzenia renomowanych firm, objęte wieloletnmimi gwarancjami, mają jakość pozwalającą na długą i niskokosztową eksploatację po okresie całkowitego zwrotu kosztów inwestycji. Dzięki ogólnym dążeniom do zwiększenia produkcji energii pochodzącej z ekologicznych źródeł, można znacznie zmniejszyć koszt inwestycji poprzez skorzystanie z dostępnych programów dopłat i kredytów na preferencyjnych warunkach.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Decydując się na współpracę z Superagencja Proenergia korzystacie Państwo z wieloletniego doświadczenia i wiedzy pozwalającej na przedstawienie profesjonalnych i kompleksowych rozwiązań dla Waszego DOMU, FIRMY, GOSPODARSTWA w zakresie pozyskania energii ze słońca oraz nowoczesnych metod ogrzewania.

Bezpłatny audyt:
Do każdego klienta podchodzimy w indywidualny sposób. Dobór składowych oraz typ instalacji następuje po bezpłatnym audycie, w trakcie którego określamy Wasze zapotrzebowanie oraz możliwości wynikające z konstrukcji czy usytuowania budynku lub terenu przewidywanego na zbudowanie instalacji na gruncie.

Urządzenia:
Nie jesteśmy przedstawicielstwem żadnego konkretnego producenta. Przy doborze urządzen korzystamy jedynie z markowych produktów gwarantujących najwyższą jakość. Wszystkie urządzenia podlegają wieloletnim gwarancjom. W przypadku paneli fotowoltaicznych gwarancje obejmują również utrzymanie ich wysokiej sprawności działania.

Montaż:
Montaże urządzeń wykonywane są przez profesjonalne ekipy przy pomocy dedykowanych akcesoriów, których szczegółowy wykaz jest załączany do każdej oferty. Nie korzystamy z tanich zamienników . Każda instalacja objęta jest 5 letnią gwarancją dobrego wykonania.

Formalności, dopłaty:
Standardowo zdejmujemy z klienta formalności związane z podłączeniem licznika dwukierunkowego oraz ewentualnym odbiorem strażaka. Bieżemy również na siebie formalności związane ze skłądaniem wniosków w programach “ Mój Prąd” oraz “Czyste Powietrze”

Finansowanie:

Zamień swoje rachunki za energię na ratę kredytu a po spłacie rat ciesz się darmową energią! Pomagamy w uzyskaniu finansowania inwestycji na preferencyjnych warunkach.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
POPRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY LUB TELEFONICZNIE.
TO DOBRY CZAS NA ZOSTANIE PROSUMENTEM ENERGII!!